
Ocean Hyway Cluster
kunde
Sunnfjord Utvikling
tjeneste
Logo / Merkevarestrategi / Visuell identitet
Hvordan gjør man en hel region til en magnet for talent og bedrifter? Sunnfjord er allerede et attraktivt sted med spennende industrier, varierte karrieremuligheter og en livsstil der jobb og natur går hånd i hånd. Men for at flere skal få øynene opp for regionen, trengs det en tydelig og samlende merkevare.
Sammen med Sunnfjord Utvikling har vi utviklet en strategisk såle som gir kommuner, næringsliv og organisasjoner verktøyene de trenger for å rekruttere og synliggjøre regionens muligheter. Gjennom grundig innsiktsarbeid og tett samarbeid med de som kjenner Sunnfjord best, har vi laget en verbal og visuell identitet som gjør det enklere å fortelle historien om Sunnfjord – og tiltrekke seg både arbeidskraft og investeringer.
Som en essensiell del av merkevarestrategien, har Big Fish utviklet ordet ”Ta del” fordi det enkelt kan formidle alle kjerneverdiene og ulike budskap til målgruppa på en fleksibel og handlekraftig måte. Slagordet formidler at en blir invitert til å delta i å forme regionen sin framtid samt eget liv.
Logoen er fleksibel, moderne og ren som bosktavelig talt danner gode rammevilkår en solid og allsidig visuell identitet. Den fungerer godt i ulike sammenhenger og samspiller enkelt med andre profiler uten å dominere. Konseptuelt symboliserer den hvordan Sunnfjord gir rom for muligheter – en solid ramme rundt et åpent lerret, der individet setter sitt eget preg. Fargepaletten er frisk og energisk, og utstråler optimisme og fremdrift.
Engkarsen sine lyselilla blomster er blant de første våroppblomstringene og et symbol på pionerånd og nyskaping. Allerede i april kan man se et lyselilla teppe i hager, veikanter og åpne plasser, særleg på Vestlandet.
Grafisk element med bred bruk.
Dette er første, lille steg i en større satsing, og vi gleder oss til å se hvordan merkevaren bidrar til å sette Sunnfjord på kartet!